سوالات متداول

كارت بيمه اعتباري چيست؟
كارت اعتباري يكي از ابزارهاي مهم مالي و محصول جديد بيمه ملت است كه به مشتريان معتبر خود اعطاء مي نمايد.اين محصول نوعي بيمه اعتباري است كه در معاملات خرد ؛ بازپرداخت اقساط خريداران به فروشندگان را بيمه مي كند.

چگونه بايد از كارت اعتباري استفاده نمود؟
با مراجعه حضوری، تلفنی و یا اینترنتی به فروشگاههای طرف قرارداد و انتخاب محصول مورد نظر و پرداخت از طریق دستگاه POS و یا ثبت خرید اینترنتی(OTP) می توانید از کارت خود استفاده نمایید.

اقساط خود را چگونه پرداخت کنم ؟
1- مشتری میتواند اقساط را قبل از سررسید، از طرق زیر و با استفاده از کد شناسه مشتری (کد 14 رقمی درج شده در پشت کارت) به شماره حساب 210873  نزد بانک ملت و بنام بیمه ملت واریز نماید. در این صورت اقساط در سررسید به فروشگاه پرداخت می شود؛ و اعتبار کارت افزایش می یابد.
2- ارائه وکالت به شرکت متبوعه و تعهد ان شرکت در خصوص کسر از حقوق اقساط مشتریان و واریز آن به حساب بیمه ملت.
3- دستگاه های خود پرداز بانک ملت (ATM) صرفا با کارت بانک ملت( واریز به حساب 210873 با کد شناسه درج شده در پشت کارت)

4- پرداخت اینترنتی از طریق سایت بانک ملت به نشانی bankmellat.ir با استفاده از کارتهای بانکی دارای کد پرداخت اینترنتی.

5- پرداخت آنلاین اقساط از طریق مراجعه به سرویس ویژه دارندگان کارت و با استفاده از کلیه کارت هاى بانکى عضو شبکه شتاب


آیا امکان افزایش اعتبار وجود دارد؟
هر کارت دارای اعتبار مشخصی است که با خرید اقساطی کسر و با پرداخت به موقع اقساط ، اعتبار آن مجدد شارژ می شود.
اعتبار مشتریان خوش حساب به مرور افزایش یافته و اعتبار مشتریان بد حساب نیز به سرعت کاهش می یابد.

اگر به هر دلیلی یک یا چند قسط معوق داشته باشم ، چه می شود؟
در صورتیکه به هر دلیل دارنده کارت ، اقساط کالای یا خدمات خریداری شده را تا سررسید آن پرداخت نکند ، بیمه ملت اقساط معوق را حداکثر تا 5 روز بعد از سررسید به فروشگاه پرداخت می کند و آن را به اطلاع صاحب کارت و ضامن وی می رساند. در این شرایط دارنده کارت موظف است ظرف پنج روز قسط معوق را به حساب بیمه ملت واریز نماید.

اگر در پرداخت اقساط تاخیر شود ، چه خواهد شد؟
تاخیر در پرداخت اقساط ، اعتبار فرد را کاهش می دهد. تاخیر بیش از سه روز ، اعتبار گیرنده را با جریمه ای به میزان سه درصد در ماه مواجه می کند.

 

آیا شرکت های خصوصی یا سازمانهای دارای کد گروهی تنها بواسطه داشتن کد گروهی صاحب کارت اعتباری بیمه ملت می شوند؟
خیر، قرارداد استفاده از مزایای کارت اعتباری بعنوان یک قرارداد تعهد آور برای شرکتهای خصوصی متقاضی و یا سازمان ها بایستی از طرف افراد دارای حق امضاء قراردادهای تعهد آور امضاء گردد. لذا شرکت های خصوصی بایستی مستندات درخواستی مدیریت بیمه های اعتباری (به شرح زیر) را بمنظور اعتبارسنجی به بیمه ملت ارائه نماید. بدیهی است پس از ارائه تضامین کافی (طبق اعلام ادارۀ اعتبارسنجی بیمه ملت) از سوی شرکت های متقاضی ، قرارداد نهایی تنظیم و به امضاء طرفین خواهد رسید.

حداقل مبلغ شارژ هر کارت چه میزان است و آیا شارژ اولیه کارتها می تواند متفاوت باشد؟
سرمايه قابل بيمه براي دارنده كارت به درجه اعتبار وي بستگي دارد. اين سرمايه در شرايط كنوني از حداقل 10 تا حداكثر 300 ميليون ريال متغير است.

آیا شارژ مجدد هر کارت با هماهنگی قبلی کارفرما صورت می گیرد و یا بدون اطلاع وی؟ چرا که ممکن است با کارگر یا کارمند تسویه حساب شده باشد و با شارژ مجدد و انجام خرید، شرکت بدهکار شود.
با هر خريد به ميزان جمع اقساط از اعتبار كارت كم مي شود و با پرداخت به موقع هر قسط، اعتبار كارت به ميزان قسط پرداختي شارژ مي شود و دارنده كارت مي تواند مجدداً از آن استفاده نمايد. ضمناً ماده 5 قرارداد استفاده از مزایای کارت اعتباری فی مابین بیمه ملت با طرف دوم درتعهدات شرکت (طرف دوم) می گوید: طرف دوم در صورت عدم ایفاء به موقع تعهدات توسط کارکنان و یا قطع و تغییر رابطه استخدامی با آنها، مراتب را به شرکت بیمه ملت اطلاع می دهد و قبل از تسویه حساب، مبالغ اعلامی از طرف شرکت بیمه ملت را از مطالبات آنها کسر و به حساب شرکت بیمه ملت واریز می نماید.

آیا شرکت میتواند گزینشی عمل کرده و تنها برای کارکنانی که مدت بیشتری است مشغول به کار هستند و سنوات خود را از شرکت طلب دارند تقاضای صدور کارت نماید؟
ماده 4- قرارداد استفاده از مزایای کارت اعتباری فی مابین بیمه ملت با طرف دوم اظهار می دارد:  بيمه ملت براي كليه كاركنان طرف دوم كه متقاضی استفاده از خدمات بيمه اعتباري ملت هستند و از سوی شرکت طرف دوم معرفی می شوند، در قالب ضوابط خود،‌ كارت اعتباري با اعتبار مشخص شده توسط طرف دوم ، صادر و تحويل می نمايد. هر كدام از كاركنان طرف دوم متناسب با سوابق، عملكرد و توان مالي،‌ داراي اعتباري خاص خواهند بود كه از سوی طرف دوم اعتبار آن مشخص و در كارت اعتباري آنها درج مي گردد.

 

آیا امکان تقاضای ابطال کارت از طرف کارفرما در هر زمان وجود دارد؟
بله، در هر زمان و در هر مرحله از قرارداد طرف دوم می تواند با ابلاغ کتبی، درخواست ابطال، اعلام بدهی، افزایش یا کاهش اعتبار برای هر یک از دارندگان کارت اعتباری را انجام دهد.


تعداد اقساط خرید از فروشگاه های طرف قراداد کارت اعتباری چگونه است؟
سقف اقساط تعیین شده برای هر یک از فروشگاه ها متفاوت است. سقف تعداد اقساط فروشگاه های طرف قرارداد در سایت کارت اعتباری به آدرس www.mellatcard.ir اطلاع رسانی شده است. دارندگان کارت های اعتباری می توانند با توجه به توان خود برای بازپرداخت اقساط ماهیانه، با فروشگاه تا این سقف توافق نمایند و خرید خود را انجام دهند.

آیا فروشگاه های طرف قرارداد کارت اعتباری بیمه ملت بواسطه فروش اقساطی مجاز به دریافت مبلغی بالاتر از قیمت مندرج بر روی کالا و یا قیمت مصوب کالا و خدمات می باشند؟
خیر، قیمت مصوب خدمات و یا قیمت مندرج بر روی کالا بواسطه فروش اقساطی تغییر نخواهد کرد. فقط تعدادی از فروشگاه ها که دارای اضافه نرخ فروش اقساطی هستند، مجاز به دریافت اضافه نرخ فروش اقساطی ماهیانه می باشند.

در سرویس ویژۀ دارندگان کارت اعتباری بعد از وارد کردن شناسه و کلمه عبور صفحه باز نمی شود لطفا راهنمائی بفرمایید تا صورتحساب اجناس خریداری شده ملاحظه گردد.
در سرویس ویژه دارندگان کارت و در قسمت نام کاربری 8 رقم اول شناسه کارت می باشد که در پشت کارت اعتباری درج گردیده است. رمز عبور بطور پیش فرض کد ملی دارنده کارت می باشد. حاصل عبارت ظاهر شده در تصویر نیز باید در کادر مشخص شده وارد گردد (شایان ذکر است که حاصل عبارت فقط دارای عملگرهای + و x می باشد).در صورت عدم ورود به سیستم، لطفا با واحد فنی کارت اعتباری تماس بگیرید

اینجانب رمز کارت خود را فراموش کرده ام، برای دریافت رمز جدید چگونه بایستی اقدام نمود؟

1- جهت دریافت رمز جدید برای کارت اعتباری خود پیامک زیر را به سامانه پیامکی بیمه ملت (02185333)ارسال کنید:

{کدملی}*{شماره کارت}R

نمونه پیامک ارسال شده جهت دریافت رمز جدید:

R8888426010000013*2300233525

2- اعلام کتبی به شرکت بیمه ملت از طریق سازمان مربوطه بمنظور صدور و ارسال رمز مجدد.

3- مراجعه حضوری به واحد فنی کارت اعتباری با همراه داشتن کارت شناسایی معتبر

 

آیا برای بیمه گذار بیمه مستمری زنان خانه دار نیز می توان درخواست کارت اعتباری داد؟
بله، این درخواست قابل انجام می باشد.

فردی که از طریق بیمه نامه زندگی کارت اعتباری دریافت کرده است،در صورت مفقود شدن کارت چه اقدامی باید انجام دهد؟
دارنده محترم کارت اعتباری (از محل بیمه نامه زندگی) در صورت مفقود شدن کارت می تواند در ابتدا با مراجعه به یکی از نمایندگان فروش بیمه ملت نسبت به مسدودی کارت اقدام نماید. در صورت نیاز به صدور مجدد، فیش واریزی بهمراه درخواست کتبی ایشان توسط نماینده محترم به مدیریت کارت اعتباری ارسال خواهد گردید.

بیمه گزار بیمه زندگی که از طریق بیمه نامه وام گرفته و در حال پرداخت اقساط وام می باشد،آیا میتواند کارت اعتباری هم دریافت کند؟
به طور کلی برای هر بیمه نامه تنها یکی از خدمات کارت اعتباری و یا وام قابل دسترسی است. همزمان هردو امکان پذیر نیست.

آیا فردی که بیمه گزار دو بیمه نامه زندگی و سرمایه گزاری است، می تواند دو کارت اعتباری از محل ذخیره ریاضی بیمه نامه هایش دریافت نماید؟
بله کارت اعتباری به ازای هر بیمه نامه صادر می شود و امکان تجمیع مبالغ اعتبار دو کارت بیمه گزار در یک کارت وجود ندارد.

تعداد اقساط خرید از فروشگاه های طرف قراداد کارت اعتباری چگونه است؟
اقساط تعیین شده برای هر یک از فروشگاه ها متفاوت است.  تعداد اقساط فروشگاه های طرف قرارداد در سایت کارت اعتباری به آدرس www.mellatcard.ir اطلاع رسانی شده است.  دارندگان کارت های اعتباری می توانند با توجه به توان خود برای بازپرداخت اقساط ماهیانه، با فروشگاه تا این سقف توافق نمایند و خرید خود را انجام دهند.

افرادی که از طرف یک سازمان کارت اعتباری بیمه ملت دریافت کرده اند، آیا امکان افزایش موجودی را شخصاً دارند؟ به چه صورت؟
چون ضمانت بازپرداخت با سازمان است و سازمان قاعدتا بر اساس میزان حقوق، اقساط وام ها و ذخایر فرد (مانند سنوات) اعتبار را تعیین می کند، تغییر در میزان اعتبار نیز باید از طرف سازمان اعلام شود.

آیا برای صدور کارت اعتباری (به غیر از محل بیمه های زندگی) به نماینده کارمزد تعلق میگیرد؟
اصولا صدور کارت،حق بیمه و کارمزد ندارد. در صورت "ثبت خرید" حق بیمه دریافت می شود که اگر آن کارت در چهارچوب قراردادی صادر شده باشد که نماینده در انعقاد آن دخیل بوده، کارمزد آن به حساب وی منظور می شود.

آیا کارتهای اعتباری متعلق به بیمه گزاران زندگی بصورت فعال به دفاتر نمایندگی های بیمه ملت ارسال می شود؟ در صورت غیر فعال بودن کارتها چه اقداماتی باید انجام شود؟
به منظور رعایت حقوق دارندگان محترم کارت و افزایش ضریب امنیت، تمامی کارتهای متعلق به بیمه گذاران عمر و زندگی به صورت غیر فعال به دفاتر نمایندگان محترم که درخواست کارت از سوی آنها صورت گرفته است ارسال می گردد، نمایندگان محترم می بایست پس از احراز هویت متقاضی و تحویل کارت به ایشان، رسید تکمیل شده را به همراه کارت ملی متقاضی، اسکن و جهت فعالسازی از طریق سیستم چارگون برای مدیریت کارت اعتباری ارسال نمایند . بایگانی برگه رسید در دفتر آن نمایندگی الزامی می باشد.

بیمه گزار دارای کارت اعتباری، از چه طریقی میتواند تمام اقساط باقی مانده ی خرید خود را که با کارت اعتباری خریداری کرده است ،به صورت یکجا پرداخت کند؟
پرداخت اقساط به این صورت از طریق "سرویس ویژه دارندگان کارت"، منوی "خریدهای کارت اعتباری" با استفاده از گزینه "پرداخت اقساط" که در انتهای صفحه قرار دارد،با کارت های بانکی عضو شبکه شتاب امکان پذیر است.

آیا امکان افزایش موجودی کارت اعتباری برای افرادی که از طریق بیمه های زندگی اقدام به دریافت کارت کرده اند وجود دارد یا خیر؟ اگر امکان دارد چگونه؟
مراحل افزیش اعتبار کارت اعتباری بیمه گذاران زندگی1- ارائه درخواست افزایش اعتبار کارت بیمه گذار عمر توسط نماینده مربوطه به مدیریت بیمه های عمر و زندگی  2- بررسی و رسیدگی به درخواست، اخذ تصمیم متناسب با ذخیره ریاضی بیمه گذار و انجام مکاتبات با مدیریت کارت اعتباری توسط مدیریت بیمه های عمر و زندگی بیمه ملت.

زمانی که بیمه گزار اقساط کارت اعتباری خود را در تاریخ مقرر پرداخت نمیکند آیا جریمه اقساط دیر کرد را باید پرداخت کند ؟
چنانچه تمامی دارندگان کارت اعتباری بیمه ملت، در سررسید های تعیین شده نسبت به پرداخت اقساط خود اقدام نکنند، علاوه بر قسط معوق می بایست 3% جریمه دیکرد ماهانه که بصورت روزشمار محاسبه و اعلام میگردد را پرداخت نمایند، در صورتی که این تاخیر به دوماه برسد مطابق با ضوابط کارت اعتباری علاوه بر انسداد کارت اعتباری، باقی مانده اقساط تبدیل به دین حال شده و دارندگان کارت ملزم به تسویه حساب کلیه اقساط به انضمام 3% جریمه دیکرد بصورت یکجا خواهند بود.

شخصی که کارت اعتباری گروهی از طریق سازمان محل کار خود دریافت کرده است و اقساط کارت از حقوق وی کسر میشود،آیا می تواند اقساط را پیش از موعد تسویه نمایند؟ در این خصوص چه اقدامی باید انجام دهد؟
از طریق واریز به حساب بیمه ملت نزد بانک ملت به شماره حساب 210873 با کد شناسه 14 رقمی پشت کارت به عنوان شناسه واریز و یا از طریق سرویس ویژه دارندگان کارت امکانپذیر می باشد

آیا مدارک و اقدامات مورد نیاز جهت انعقاد قرارداد کارت اعتباری با موسسات و شرکتهای خصوصی و دولتی متفاوت است؟
خیر، لکن تفاوت بین متقاضیان دولتی و خصوصی کارت اعتباری، در پذیرش درخواست، اعتبارسنجی آنها و تضامین مورد نیاز از سوی شرکت یا موسسه خصوصی متقاضی کارت می باشد.

برای صدور کارت اعتباری در بیمه نامه زندگی و سرمایه گذاری میتوان به نمایندگی غیر از نمایندگی صادر کننده بیمه نامه مراجعه کرد؟
با توجه به اینکه کارت اعتباری به عنوان یکی از ابزارهای بازاریابی برای جذب مشتری و فروش بیمه نامه زندگی مورد استفاده نماینده قرار میگیرد بیمه گذار می بایست از طریق نمایندگی صادر کننده بیمه نامه عمر اقدام جهت درخواست کارت اعتباری اقدام نماید.

آیا امکان تسویه اقساط کارت اعتباری برای خرید بیمه نامه ثالث به صورت یکجا با شماره حساب و شناسه مربوطه وجود دارد؟
در صورت وجود اقساط آتی به غیر از اقساط بیمه نامه ثالث امکان پذیر نمی باشد.

آیا با پرداخت حق بیمه،بیمه های زندگی، اعتبار کارت اعتباری به صورت خودکار افزایش پیدا میکند؟
خیر. در حال حاضر، می بایست درخواست به روز رسانی اعتبار کارت بیمه گذار عمر به مدیریت بیمه های زندگی بیمه ملت ارائه شود.

بیمه گذاری در خرید با کارت اعتباری تعداد دفعاتی که رمز خود را اشتباه وارد کرده است بیش از حد مجاز می باشد که این امر باعث شده نتواند خرید خود را انجام دهد در این حالت باید چه کاری انجام دهد؟
با وارد نمودن رمزکارت بصورت نادرست (3 مرتبه) کارت، بصورت خودکار مسدود می شود که این موضوع، امنیت بالای کارت را نشان می دهد.با مسدود شدن کارت،در صورتی که صاحب کارت، کارت خود را از سازمان و بصورت گروهی دریافت کرده باشد با مراجعه به اداره رفاه سازمان خود و ارسال نامه به این مدیریت نسبت به رفع مسدودی کارت اقدام خواهد نمود.در صورتی که صاحب کارت، کارت خود را بصورت انفرادی دریافت کرده باشد با مراجعه به دفاتر نمایندگی بیمه ملت و ارائه کارت ملی می تواند نسبت به رفع مسدودی کارت اقدام نماید.لازم به ذکر است دارندگان محترم کارت اعتباری با ارائه کارت ملی و بصورت حضوری می توانند جهت رفع مسدودی کارت)در صورت مسدودی بعلت وارد کردن رمز بصورت اشتباه (به آدرس: خیابان انقلاب، چهارراه کالج، روبروی ساختمان اداری مترو، ساختمان بیمه ملت، طبقه سوم، اداره کارت اعتباری) مراجعه فرمایند.

شخصی دارای کارت اعتباری بیمه ملت می باشد آیا ایشان میتواند با این کارت(تا سقف اعتبار کارتش) چندین بیمه نامه ثالث برای خودروهایشان خریداری کند یا تنها اجازه صدور یک بیمه نامه ثالث وجود دارد؟
بله، قابل انجام است.

اگر فردی تقاضای ابطال کارت اعتباری که از طریق سازمان متبوعش دریافت کرده است را داشته باشد ، باید چه کاری انجام دهد ؟
افرادی که از طریق سازمان، کارت اعتباری بیمه ملت را دریافت کرده باشند، با مراجعه به اداره رفاهی سازمان متبوع و ارسال نامه کتبی (درخواست مسدودی کارت و اعلام بدهی) به این مدیریت می توانند نسبت به ابطال کارت اعتباری اقدام نمایند.

نحوه تسویه حساب کارت اعتباری از طریق بانک به چه شماره حساب و شناسه واریزی احتیاج دارد؟
شماره حساب 2108/73 و شناسه ، پشت کارت اعتباری هر بیمه گزار نوشته شده است.

فروشگاه هایی که بخواهند جزو فروشگاه های طرف قرارداد کارت اعتباری بیمه ی ملت قرار بگیرند چه اقداماتی را می بایست انجام دهند؟
تکمیل فرم درخواست همکاری در سایت کارت اعتباری

شخصی به همراه همسرش در یک شرکت کار می کنند و هر دو نفر دارای کارت اعتباری بیمه ملت به مبلغ 3000000 تومان می باشند ایا این شخص می تواند برای خرید یک کالا به مبلغ 7000000  از  هر دو کارت استفاده کند؟
بله امکان استفاده به این شکل وجود دارد.

فردی در سازمانی کار می کند و از طریق سازمان خود دارای کارت اعتباری بیمه ملت می باشد اگر کارت اعتباری خود را گم کند برای صدور مجدد چه اقدامی انجام دهد؟
همانند سایر موارد مشابه، صدور مجدد کارت اعتباری کارکنان سازمانهای طرف قرارداد به شرح ذیل انجام می گردد
1- پرداخت هزینه صدور مجدد به مبلغ100000 ریال (ده هزار تومان) به شماره حساب 1264839470 نزد بانک ملت، توسط دارنده کارت، بدون شناسه واریز، در وجه شرکت بیمه ملت و دریافت رسید واریز وجه
2- مراجعه متقاضی به امور رفاهی سازمان محل اشتغال و ارائه درخواست به همراه رسید واریز وجه
3- ارسال نامه ممهور و امضاء شده درخواست صدور مجدد که حاوی نام، نام خانوادگی، کد ملی، شماره همراه متقاضی در سربرگ سازمان باشد به همراه رسید واریز وجه )ارسال موارد مزبور از طریق فکس مدیریت کارت اعتباری بیمه ملت امکان پذیر می باشد
4- مراجعه حضوری متقاضی با همراه داشتن کارت ملی و رسید واریز وجه به مدیریت کارت اعتباری در ساعات اداری یا ارسال کارت برای سازمان مربوطه.

میزان شارژ کارت اعتباری چقدر است؟ و به چه چیزی بستگی دارد؟
برای بیمه گذاران عمر میزان شارژ کارت اعتباری 80% ذخیره ریاضی و برای پرسنل سازمان ها و شرکتها دو برابر حقوق دریافتی کارکنان سازمانها می باشد.

اگر بیمه گزاری کارت اعتباری دارد چگونه می تواند وام دریافت کند؟
ابتدا باید کارت اعتباری خود را غیر فعال کند سپس درخواست وام بدهد.

مشتریانی که کارت اعتباری را از سازمان های طرف قرارداد بیمه ملت اخذ میکنند، برای انجام کارهای مربوط به کارت اعتباری باید به کدام نمایندگی مراجعه کنند؟
مشتریانی که کارت اعتباری خود را از سازمان طرف قرار داد بیمه ملت اخذ می کنند برای انجام کارهای مربوط به کارت اعتباری خود می بایست به امور کارکنان سازمان خود مراجعه فرمایند

به روز رسانی اعتبار کارت اعتباری که از محل ذخیره بیمه های زندگی صادر گشته به چه صورت می باشد؟
یکسال پس از صدور و یا یکسال بعد از افزایش اعتبار(سالی یکبار)

بیمه گذار کارت اعتباری برای ورود به سامانه ویژه دارندگان کارت اعتباری در سایت از چه اطلاعات کاربری باید استفاده نمایند؟
شناسه کاربری بیمه گذار 8 رقم اول شناسه پشت کارت وی می باشد و رمز آن کد ملی بیمه گذار است. پس از ورود می بایست نسبت به تغییر رمز اقدام نماید.

 

بیمه گزار دارای کارت اعتباری، از چه طریقی می تواند تمام اقساط باقی مانده ی خرید خود را که با کارت اعتباری خریداری کرده است ، به صورت یکجا پرداخت کند؟
پرداخت اقساط به این صورت از طریق "سرویس ویژه دارندگان کارت"، منوی "خریدهای کارت اعتباری" با استفاده از گزینه "پرداخت اقساط" که در انتهای صفحه قرار دارد،با کارت های بانکی عضو شبکه شتاب امکان پذیر است.

بیمه گذار از چه طریق میتواند وضعیت کارت اعتباری خود را از طریق سایت چک کند؟
در سایت کارت اعتباری و در لینک سرویس ویژه دارندگان کارت؛ کلیه خریدهای انجام شده، تعداد اقساط پرداخت شده و باقی مانده قابل مشاهده است.

نام کاربری و رمز عبور ورود به سرویس ویژه دارندگان برای اولین بار ؛ 8 رقم اول شناسه پشت کارت را به عنوان نام کاربری و کد ملی بیمه گذار به عنوان رمز عبور می باشد.

سودی که به اقساط کارت اعتباری تعلق می گیرد چه مقدار است ؟
در حدود 60% از فروشگاهها و مراکز طرف قرارداد با کارت اعتباری بیمه ملت، فروش اقساطی کالاها و خدمات خود را بدون دریافت هیچگونه اضافه نرخی (کارمزد یا سود) به دارندگان کارت اعتباری ارائه می نمایند. سایر فروشگاهها با توجه به ارزبری یا حاشیه سود برخی از کالاها یا خدمات، ماهانه 1 الی 2% اضافه نرخ را برای فروش اقساطی خود در نظر خواهند گرفت.
 
شرایط افزایش اعتبار موجود در کارت اعتباری چیست؟
1- افزایش اعتبار کارت نمایندگان محترم : - بررسی و رسیدگی به درخواست، اخذ تصمیم، متناسب با گرید نمایندگی و انجام مکاتبات با مدیریت کارت اعتباری در این خصوص برعهده مدیریت امور نمایندگان و شعب بیمه ملت می باشد.

2- افزایش اعتبار کارت بیمه گذاران عمر: - بررسی و رسیدگی به درخواست، اخذ تصمیم متناسب با ذخیره ریاضی بیمه گذار و انجام مکاتبات با مدیریت کارت اعتباری در این خصوص برعهده مدیریت بیمه های عمر و زندگی بیمه ملت می باشد.

3- افزایش اعتبار کارت کارکنان شاغل در سازمانها، شرکتها، موسسات و ... طرف قرارداد با بیمه ملت:- 3 - 1- ارائه درخواست افزایش اعتبار توسط دارنده کارت به مدیریت مالی سازمان طرف قرارداد.- 3 - 2- تعیین اعتبار جدید توسط مدیریت مالی سازمان طرف قرارداد متناسب با وضعیت اشتغال، خالص دریافتی، سمت و سابقه متقاضی- 3 - 3- تکمیل و ارسال فرم درخواست افزایش اعتبار(مطابق با فرمت تعیین شده توسط بیمه ملت) به همراه آخرین فیش حقوقی متقاضی توسط مدیریت مالی سازمان طرف قرارداد به مدیریت کارت اعتباری بیمه ملت.- 3-4 - بررسی، اعتبارسنجی مدارک دریافتی، تایید نهایی و اعمال افزایش اعتبار درخواستی متناسب با توان مالی متقاضی توسط مدیریت کارت اعتباری بیمه ملت


اگر فردی با کارت اعتباری خود از فروشگاه طرف قرارداد،کالایی بخرد و بعد از پرداخت پیش پرداخت و چند قسط متوجه شود که کالا نقص دارد. بعد از پس دادن کالا به فروشگاه، به چه نحوی اعتبار کارت اعتباری بازمیگردد؟
دو عامل اصلی و مهم جهت پذیرش و بررسی در خواست برگشت از خرید توسط مدیریت کارت اعتباری بیمه ملت در نظر گرفته می شود :

1- اقدام جهت برگشت از خرید می بایست با توجه به زمان مورد نیاز برای طی شدن مراحل اداری حداقل تا سه روز قبل از اولین سررسید پرداخت اقساط خرید انجام شده از سوی دارنده کارت صورت پذیرد. (سررسید پرداخت اقساط خریدهایی که تا قبل از دهم هر ماه انجام می شود یکم ماه بعد و موعد پرداخت اقساط خریدهایی که از روز دهم ماه به بعد انجام انجام شود تا یکم دو ماه بعد می باشد).

2 - دارنده کارت ابتدا میبایست با فروشگاهی که خرید را از آن انجام داده است مذاکره نماید، در صورت توافق، فروشگاه جهت برگشت از خرید و عودت اعتبار مصرف شده با مدیریت کارت اعتباری بیمه ملت مکاتبات لازم را انجام دهد.

مزایای کارت اعتباری بیمه ملت چیست؟
1) ایجاد تسهیلات خرید اقساطى بدون نیاز به معرفى ضامن، ارائه  چک، افتتاح حساب یا هرگونه وثیقه براى سازمان ها و مراکز دولتى
2) افزایش قدرت خرید، سطح رفاه و مدیریت نقدینگى براى دارنده کارت
3) خرید اقساطى انواع بیمه نامه ها با تخفیف ویژه دارندگان کارت شامل بیمه نامه هاى بدنه، ثالث و آتش سوزى و... (طبق ضوابط بیمه ملت)
4) بهره مندى از سبد متنوع کالا شامل انواع لوازم خانگى، فرش و مبلمان، موبایل و کامپیوتر، لوازم عکاسی و فیلمبرداری، پوشاك، کیف و کفش، ارزاق عمومى و ...
5) ارائه انواع خدمات درمانى (پزشکى، دندانپزشکى، زیبایى و...)، مسافرتى و گردشگرى (آژانس هاى مسافرتى، هتل ها و...) ، مراکز تفریحى، ورزشى و ...
6) خرید اینترنتى از فروشگاه هاى مجازى مندرج در وب سایت کارت اعتبارى
7) شارژ مجدد کارت، به میزان قسط پرداختى به صورت خودکار

شخصی اقساط کارت اعتباری خود را دیر پرداخت کرده است و جریمه شده است.  حال برای پرداخت جریمه خود باید چه اقدامی انجام دهد؟
از طرق مختلف شامل: تلفن بیمه 85334 ، از طریق واریز به حساب 210873 بانک ملت به نام بیمه ملت با کد شناسه 14 رقمی پشت کارت و یا سیستم سرویس ویژه دارندگان کارت اعتباری به آدرس mellatcard.ir جهت واریز و مشاهده اقساط اقدام نمود که نحوه اقدام دقیق آن در سایت کارت اعتباری موجود می باشد .

آیا امکان رفع مشکل کارت اعتباری کارمندان شرکتی که به صورت گروهی کارت اعتباری دریافت کرده اند از طریق نمایندگی های سطح شهر امکان پذیر میباشد ؟
تعدادی از سازمانهای طرف قرارداد توسط نمایندگان بیمه ملت به شرکت معرفی شده اند، در چنین شرایطی سازمانها ی استفاده کننده از خدمات کارت اعتباری علاوه بر امکان برقراری ارتباط مستقیم با مدیریت کارت اعتباری بیمه ملت می توانند از طریق ارتباط با نماینده معرف درخواستهای خود را مطرح و پیگیری نمایند همچنین برای دارندگان کارت این امکان نیز وجود دارد که از طریق تماس با نمایندگان بیمه ملت که اطلاعات آنها در سایت بیمه ملت به نشانی www.melat.ir موجود می باشد راهنمایی های لازم را دریافت نمایند، بدیهی است نماینده مورد نظر پس از کسب اطلاعات مورد نیاز از مدیریت کارت اعتباری و با توجه به ضوابط موجود خدمات یا راهنمایی های لازم را به دارنده کارت ارائه خواهند نمود.

 

 

برخی از سازمانهای طرف قرارداد

   
 
 

تهران - خیابان انقلاب - چهارراه کالج - نبش کوچه سعیدی - پلاک  697 - کدپستی : 1599618815

مرکز ارتباط با مشتریان : 85333-021

     

 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کارت اعتباری هوده می باشد.

آمار

 

Please publish modules in offcanvas position.